fly.wgz.cz

fly.wgz.cz - Vaše cesta k letectví

Homepage

Stránky dočasně mimo provoz
Vážení návštěvníci, tento web se v období červenec-srpen 08 sjednotí s partnerskou stránkou flyers.wgz.cz a přestěhuje na adresu fly.phorum.cz
Připravujeme pro vás novou verzi stránek. Tým 4 - Redakce fly.wgz.cz


Přístup přes stránku civilniletectvi.tk byl zrušen pro nezájem čtenářů. Vracíme se zpět na adresu fly.wgz.cz ...  aXf WebStudio8, Tým 4 - Redakce fly.wgz.cz

Dostali jsme nápad. Co kdyby si jednu rubriku vedli sami čtenáři? Program je hotový, jen čekáme na svolení hostingu. Šli by jste do toho, a psali vlastní rubriku? Odpovězte prosím v následující anketě.
! Pozor !
! Nová služba bude fungovat až na novém webu - fly.phorum.cz !
Posledni komentare
27.01.2013 10:23:29: Koralek

Jste proto, aby čtenáři měli vlastní rubriku, kam by mohli psát?

aneb hop z vlaku do letadla

informovala o tom webová stránka www.cd.cz
Letadlo britských aerolinií muselo včera nouzově přistát v tureckém Istanbulu. Jeden z pilotů totiž během letu náhle zemřel. Oznámilo to dnes vedení společnosti. Podle vedení společnosti pilot zemřel přirozenou cestou, přesnou příčinu ale neoznámilo. "S hlubokou lítostí můžeme potvrdit, že druhý pilot Michael Warren zemřel včera během letu BA 6826 z Manchesteru do Paphos na Kypru," uvedla Ali Rigby, mluvčí aerolinek GB Airways, které jsou odnoží British Airways. Třiačtyřicetiletý pilot pracoval ve společnosti od srpna 2005, předtím létal pro RAF. Byl ženatý a měl dvě děti. "Naše myšlenky jsou s Michaelovou ženou a rodinou," dodala. Cestujícím ani posádce podle jejích slov během letu žádné nebezpečí nehrozilo. Letoun společnosti GB Airways se 156 cestujícími a šesti členy posádky na palubě letěl z Manchesteru do Pathosu. "Letadlo opustilo Manchester ve 14:20," uvedla mluvčí. Podle jejích slov se pilotův stav zhoršil během letu. "V Istanbulu, kde kapitán přistál v 19:45 místního času, již letoun očekávali záchranáři. Bohužel mohli pouze konstatovat smrt," uvedla mluvčí. Cestujícím posádka oznámila, že na palubě nastal lékařský stav nouze. Strávili noc v hotelu a do cílové stanice budou dopraveni během dneška.

 

 

Zdroj: idnes.cz
Dnes poprvé vyletělo dopravní letadlo pouze na pohonné hmoty z kokosového a olivového oleje. Z Londýna dnes ráno vyrazil upravený Boeing 747 společnosti Virgin Airlines směrem na Amsterdam. Let probíhal klidně, ale nikdo si zatím netroufne nasadit na lety cestující. Samotné palivo však neřeší problém s emisemi CO2. Řešením je totiž ne použití jiného paliva, ale omezení jeho objemu. Biopalivo s tímto složením je pro lety nevhodné: pokud by pouze Virgin Airlines upravila všechny své letouny, potřebovala by úrodnou půdu o velikosti poloviny Velké Británie.
Letectví eXpress >>> Přistál raketoplán Atlantis. Přistál bez problémů na Kennedyho vesmírném středisku na Floridě. >>> Družice USA193 se kterou už přes rok není kontakt, a která ohražovala Zemi tím, že spadne, byla sestřelena americkými naváděnými raketami nad Atlantikem >>> Letectví eXpress
1.) Doporučujeme službu netsphere.kx.cz , díky níž můžete propagovat svůj web nebo blog. Zcela zdarma.

2.) GTA IV bylo ohlášeno [čti uniklo ze společnosti Take 2 zastupující Rockstar pro Evropu] na počítače: Zde je úryvek z vyjádření stránky TG [TiscaliGames]: "...Ten dnešní má podobný charakter, i on se týká zásadního a očekávaného titulu, který je dosud oznámen pouze pro konzole (PS3/X360). Podle našich informací, čerpajících z nahlédnutí do interních plánů neopatrného distributora, který zastupuje Take 2 v kontinentální Evropě, je příchod Grand Theft Auto IV na osobní počítače jistotou. ..."

3.) Propagace Vodafone: Nyní můžete posílat zdarma až 18 000 SMS měsíčně, služba platná pro studenty 15-26 bez nutnosti tarifu (stačí předplacená karta).

18.2.08 stíhací letouny Jas 39-Gripen poprvé vylétly na ostro. Boeing 777 ztratil rádiový kontakt při přeletu československých hranic. Piloti stíhaček navázali vizuální spojení s kokpitem, a pilot 777 potvrdil chybu na rádiu. Gripeny letoun doprovodili na německé hranice, poté byla jejich mise prohlášena za cvičný let.
 - témata. Každý měsíc se zde budeme věnovat jednomu tématu. Přehled témat naleznete v panelu pod menu (pod reklamou). Pokud se něco stane během měsíce, může se sejít i několik témat. V tématech naleznete například články, diskuze, ankety, odkazy, můžou se zde objevit i galerie obrázků... Témata budou spuštěna počátkem března 2008, a již nyní vám můžu říci, že první téma bude -pokud se nestane něco zajímavějšího-  ČSA - České aerolinie, a vše kolem nich. Pokud máte tip na něco, nebo fotku něčeho zajímavého, pošlete to na axfwebstudio8@gmail.com, jako předmět uveďte "Téma fly.wgz.cz", nebo to prostě uveďte pod tento článek do komentářů. Pokud to bude zařazeno, bude u článku, fotogalerie nebo i odkazu vaše jméno, příp. e-mailová adresa (pokud budete souhlasit). Za všechny tipy předem děkuji.

Mezi další témata plánuji zařadit například letiště Praha-Ruzyně, plánované prodloužení metra A k němu a podobná témata.

EDIT 21/2/08 - Témata odložena na neurčito.

Pražské letištní terminály opět nesou jiná jména. Tentokrát se však zapojil i Terminál Jih, který ponese název Terminál 3, z Terminálů Sever 1 a 2 zmizí slůvko "Sever".
K poslední změně názvů došlo v roce 2005, kdy byl otevřen Terminál Sever 2 a tehdejší Letiště Ruzyně - Terminál Sever obdržel číslovku 1.
Ačkoliv o tom možná nevíte, i na Terminálu Jih (prvním terminálu na Letišti v Ruzyni, otevřeném v roce 1937) je celkem provoz, odtud se létá soukromými lety a také zde probíhají exkurze pro veřejnost. Více info na www.prg.aero
1  
2  
 
aXf WebStudio8 © 2007-2008

aXf WebStudio8, Tým 4 - Redakce fly.wgz.cz © 2008

Všechna práva vyhrazena, více informací v licenci

All rights reserved please read a license